Anasayfa / Genel / Avukat Bulmak Artık Çok Kolay!

Avukat Bulmak Artık Çok Kolay!

Bazen beklenmedik anlarda davalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Belki daha önceden hiç başınıza gelmeyen bir durum gelmiştir. Yapmanız gereken tek şey avukat bulmaktır. Fakat avukat bulmak sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor.

Her meslekte olduğu gibi avukatlık mesleğinde de iyisi, kötüsü, daha iyisi, daha kötüsü olabilir. Avukatlar insanı ipe de götürebilirler ipten de kurtabilirler. Peki “avukatlara nasıl ulaşılabilir, nasıl değerlendirebilinir? iletişim bilgileri nerede yer alıyor?” gibi birçok soru ve sorunla karşılaşıyorsunuz.

Birçok insan, günlük hayatta yaşadığı hukuki sorunların çözümü için eşe, dosta danışıyor; cevapları gerçekten güvenilir olup olmadığı bilinmeyen web sitelerinde arıyor, en olmadı hiç tanımadığı bir avukatın kapısını çalıyor. Yeni bir girişim olan Avukat RehberiAvukatlar.info.tr ise bu sıkıntıların önüne geçmeyi hedefliyor.

Reklam yolu ile avukatları tanıma şansınız hiç yok. Çünkü avukatlar “ben şu konuda iyiyim” gibi reklam yapamıyorlar. Özetle hiçbir avukat “ben iyiyim, ben şöyleyim” diye ilan veremez.

Adliye yakınından ya da tabelalara bakarak avukat bulma imkanınız var. Fakat bu çok yorucu ve uzun iş… Yazının başında da dediğim gibi avukat bulmak sanıldığı gibi kolay değildir. Her avukatı kapısını çalmak ve uzmanlık alanını sormak tam bir mesele… Acil ve kısıtlı bir sürede bunun için zaman harcamak istemezsiniz değil mi?

Daha önce benzer konudaki bir davasını bir avukata vermiş akraba ya da tanıdıkların tavsiyesi üzerine bir avukat bulabilirsiniz. Bir avukatın şahsiyeti ve güvenilirliği hakkında referans kişilerle bilgi sahibi olabiliriz. Ancak işinde nasıl bir avukat olduğunu daha önce davasını bu avukata vermiş birinden bilgi almamız daha doğru olur. Tanıdık aracılığıyla avukat bulmak büyük bir zaman kaybı da olabilir. Arkadaşınızın daha önce ticaret davalarıyla ilgilenen avukatı olabilir. Ancak sizin dava türünüzle ilgilenmeyen avukata gitmek gereksiz bir çabadır.

Geriye İnternette avukat arama yolu kalıyor. Avukatların şehir bazlı listelendiği çok şahane bir internet sitesi var. Avukata ihtiyacı olan herkesin kullanabileceği şahane mi şahane bir site… Türkiye’nin 81 ilinin listelendiği rehbere sahip olan site işinizi fazlasıyla görecektir.

Avukat arama ve avukatların listesinin yer aldığı, Türkiye Barolar Birliği’nden edinilen bilgilerle oluşturulan avukat rehberi sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Mutlaka Okumalısın

AVUKAT STAJI

Avukatlık stajını yapmak isteyen aday avukat, Baroya dilekçe ile başvurmak zorundadır.  Stajyer avukatın dilekçesinde  belgelerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir