Anasayfa / A / ADLİ SİCİL VE ARŞİV KAYDININ SİLİNMESİ DİLEKÇE ÖRNEKLERİ

ADLİ SİCİL VE ARŞİV KAYDININ SİLİNMESİ DİLEKÇE ÖRNEKLERİ

DİLEKÇE DOLABI

Bilindiği gibi Mahkemeler tarafından verilen kesinleşmiş kararlar Adli Sicil ve İstatistik Genel

Sabıka Kaydı İsteme

Müdürlüğü tarafından kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar iş başvurularında, eğitim başvurularında kimi zaman kurumlar tarafından istenilmektedir.  Adli Sicil kaydını aşağıdaki dilekçeyi bilgisayarınıza indirip gerekli yerleri doldurarak en yakın Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak alabileceğiniz gibi   E devlet üzerinden de alabilirsiniz. Ancak genel itibariyle kurum ve kuruluşlar Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından onaylanmış Adli Sicil Kayıtlarını istemektedirler.

Bağımsız Mahkemeler tarafından verilen kesinleşmiş kararlar Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü tarafından kayıt edilir. Bu kayıtlar Adli Sicil Kaydı ve Arşiv Kaydı olmak üzere iki kayıttan ibarettir. Sabıka ve Arşiv Kaydı Nedir ? Nasıl Silinebilir ? Nerden Alabilirim ? konumuzda da bu hususu ayrıntılı inceleyip örnekler vermiştir.  Sabıka ve Arşiv Kaydı Nedir ? Nasıl Silinebilir ? Nerden Alabilirim ? konusuna yönlendirilmek için lütfen tıklayın. Genel olarak sabıka kaydı olarak bildiğimiz bu kayıtlar sildirmek için Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğüne dilekçe ile başvurulması gerekmektedir. Aşağıda iki tür örnek verilmiştir. Birinci Örnekte tek sabıka kaydına ilişkin örnek dilekçe paylaşılmış olup, ikinci örnekte ise çoklu dilekçe örneği verilmiştir. Dilekçeleri bilgisayarınıza indirip gerekli düzeltmeleri yaparak kullanabilirsiniz.

Tekli Arşiv Kaydı Silme
Çoklu Arşiv Kaydı Silne Dilekçe

 

 

 

 

Mahkeme tarafından verilen kararda H.A.G.B.  uygulanmış ise denetim süresinin bitimi sonucunda aşağıdaki dilekçe ile Kararı veren mahkemeye müracaat ederek hakkınızdaki H.A.G.B kararının yeniden değerlendirilerek düşme kararı verilmesini talep edebilirsiniz. Buna ilişkin dilekçe örneği aşağıda paylaşılmıştır. Dilekçeyi bilgisayarınıza indirerek düzenleyebilirsiniz.

H.A.G.B’nin Yeniden Değerlendirilmesi

Mutlaka Okumalısın

AVUKAT STAJI

Avukatlık stajını yapmak isteyen aday avukat, Baroya dilekçe ile başvurmak zorundadır.  Stajyer avukatın dilekçesinde  belgelerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir